Hlavná stránka

Čo je Zber medailí?

Jaroslava Mareková

21. februára 2021

Športové leto plné výziev pre celú rodinu! Bežci, cyklisti aj turisti si zmerajú sily a sú v hre o krásne ceny.

Zber medailí je bežecký projekt, ktorý v roku 2018 spustil magazín Radar. O jeho podrobnejšej histórii si môžete prečítať v ďalšom článku. V roku 2021 sme sa rozhodli, že Zber medailí sa stane celoslovenským projektom, aby sa doň mohlo zapojiť čo najviac bežcov z celého Slovenska a aby sa jeho súčasťou stalo tiež čo najviac bežeckých podujatí.

S novou sezónou sme do Zberu medailí zapojili nielen bežcov, ale aj cyklistov a turistov. Môžete si tak vybrať, či prijmete celú výzvu vo všetkých športoch Zber medailí FULL, alebo si vyberiete len beh Zber medailí v teniskách, cyklistiku Zber medailí na kolesách, alebo turistiku Zber medailí v horách. S každou registráciou vám vznikne iné konto a z každého balíčku vám plynú iné benefity, o ktorých sa dočítate viac v ďalšom článku.

Zber medailí FULL a Zber medailí v teniskách

Zber medailí potrvá od 1. 5. do 30.9. 2021 a spojí bežecké preteky organizované po celom Slovensku rôzneho zamerania (rôzne dĺžky tratí, rôzne povrchy, prekážkové, krosové preteky, trail, ultra, detské preteky, štafety). Celkom spojí viac ako 100 bežeckých pretekov a kapacita účastníkov je 1 000 zaregistrovaných bežcov.

Účastníci Zberu medailí sú v hre o atraktívne hlavné výhry a niekoľko ďalších výhier v sprievodných menších súťažiach a motivačných výzvach nielen ako jednotlivci, ale aj ako tímy. Zber medailí všetkým zaregistrovaným účastníkom poskytne množstvo benefitov, sprievodné akcie, sprievodné výzvy a výhry, niekoľko medailí na konci Zberu, tričko s vlastným menom, športovú fľašku a buffku, stretnutia tímu. Celý Zber medailí je ukončený vyhlásením víťazov v jednotlivých kategóriách a odovzdaním zaslúžených hlavných cien.

Aký je princíp Zberu medailí pre FULL a bežcov?

Účastníci sa do projektu zapoja vyplnením registrácie, uhradením poplatku a vytvorením si vlastného profilu na stránke www.zbermedaili.sk. V profiloch si budú počas celého Zberu zaznamenávať svoje úspechy, môžu zaregistrovať svoje tímy, zapájať sa do sprievodných turistických výziev, do Zberu medailí na kolesách pre cyklistov, množstva súťaží a tiež sledovať priebežné poradie všetkých účastníkov.

Vo svojom profile bude mať každý k dispozícii tiež kompletný a prehľadný bežecký kalendár, v ktorom bude mať zaznačené všetky behy Zberu medailí, všetky sprievodné súťaže, výzvy a iné dôležité termíny Zberu.

Keď sa zberač zaregistruje, začína zbierať medaily na bežeckých podujatiach, ktoré sú súčasťou Zberu medailí. Súčasťou Zberu medailí je minimálne 100 bežeckých pretekov organizovaných na Slovensku a každý účastník bude vedieť, ktoré behy sú jeho súčasťou (ich kompletný zoznam je uvedený na stránke a všetky sú tiež naznačené v bežeckom kalendári Zberu medailí).

Zberač sa zúčastňuje jednotlivých behov zaradených do Zberu a svoje výsledky zaznamenáva do svojho profilu podľa pokynov. Aby sa účasť rátala do výsledkov zberača, musí splniť dve podmienky. 1. Uvádzať tímovú príslušnosť pri registrácii na každý beh: Zber medailí alebo Zber medailí: XY (druhá časť je ľubovoľná, neobmedzená komerčne, nesmie však obsahovať vulgarizmy ani nič čo by hanobilo národ, rasu alebo náboženstvo alebo sa inak priečilo morálnym a etickým zásadám.) 2. Druhou podmienkou je odbehnúť preteky v tričku zberača alebo s buffkou, ktoré dostane každý bežec s registráciou (alebo si v nich aspoň urobiť fotografiu). A tiež sa odfotiť pri štarte, v cieli, pri banneri, akomkoľvek logu (názve) konkrétneho behu.

Súčasťou Zberu sú aj rôzne sprievodné aktivity. O všetkých si môžete prečítať samostatne a patrí medzi ne 7-10 tímových stretnutí na vybraných behoch, 7x špeciálne turistické výzvy spojné s krásnymi výhrami, či Zber medailí na kolesách pre cyklistov. Bežci sa tiež môžu zapojiť do Absolútnej výzvy Zberu medailí. Okrem toho každý týždeň prebehnú súťaže o štartovné na blížiace sa behy. Súťaží o voľné štarty bude dosť, takže kto sa bude snažiť, môže si pokojne vysúťažiť späť aj celý registračný poplatok, alebo aj viac.

O Zbere medailí na kolesách si môžete prečítať viac TU a TU

O Zbere medailí v horách si môžete prečítať viac TU.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *