BLOG, Výzvy a súťaže

Absolútna výzva Zberu medailí

Jaroslava Mareková

15. júna 2021

Absolútna výzva Zberu medailí obsahuje nielen bežeckú, ale aj nebežeckú časť, aby náš zberač dokázal, že má nielen rýchle a silné nohy, ale aj veľké a statočné srdce, že má rád svoju vlasť, je ochotný pomáhať, kde je to potrebné a tiež je neustále odhodlaný na sebe pracovať. Preverí vás po každej stránke, ale netreba sa zľaknúť, treba ísť do toho!

Bežecká časť obsahuje

 • Zabehnúť spolu minimálne 10 behov akýchkoľvek slovenských behov a medzi nimi:
 • Zabehnúť minimálne jeden polmaratón alebo maratón.
 • Zúčastniť sa minimálne jedného prekážkového behu (počíta sa aj ťažší trail, alebo ultra maratón).
 • Zúčastniť sa aspoň jednej štafety.
 • Nie je podstatný čas, ani umiestnenie na pretekoch!

Nebežecká časť sa skladá zo slovenského päťboja a ľudského trojboja

Slovenský päťboj

 • Vyliezť aspoň jeden tatranský štít nad 2000mnm.
 • Navštíviť aspoň dve slovenské jaskyne.
 • Navštíviť aspoň tri slovenské hrady, zámky, zrúcaniny.
 • Navštíviť aspoň štyri akékoľvek športoviská, fitnescentrá, bežecké ovály, ihriská, bazény, outdoorové alebo indoorové, crosfitové ihriská… Kdekoľvek na Slovensku.
 • Navštíviť aspoň päť akýchkoľvek pamiatok, atrakcií vo svojom alebo inom meste (sochy, fontány, skanzeny, parky, pamiatky, turistické trasy, prírodné útvary, okrem hradov, zámkov a zrúcanín).

Pri každej zo zastávok sa bežec odfotí. Na každej fotke musí byť účastník odfotený s výtlačkom Radaru, ktorý dostane so štartovacím balíčkom, s tričkom zberača medailí 2021, alebo s buffkou.

Ľudský trojboj

 • Tri výlety: Zorganizuj v termíne od 1.5. do 30.9. 2021 pre svojich známych alebo priateľov akýkoľvek spoločný aspoň trochu športový program, ktorého sa zúčastnia minimálne 3 ľudia (nemusia byť zaregistrovaní v Zbere medailí). Ide o akúkoľvek športovú aktivitu – prechádzka, turistika, bicyklovanie, plávanie, beh, súťaže… Spolu sa odfotíte a fotky spolu s printscreenmi (ak je to možné) uložíš do svojho konta.
 • Dva zmenené životy: Vyhľadaj vo svojom okolí akúkoľvek neziskovú organizáciu, krízové centrum, detský domov, alebo rodinu či jednotlivca, ktorým vieš pomôcť akýmkoľvek spôsobom. Porozmýšľaj a daj si načas, aby mal tvoj dobrý skutok čo najväčší efekt a zmysel pre tých, ktorým si sa rozhodol pomôcť. Napíš nám o svojich skutkoch pár riadkov, prípadne urob fotku. Ak nechceš, alebo nemôžeš urobiť fotografiu, nemusíš prikladať žiadne dôkazy. Veríme, že túto časť výzvy pochopíš a nebudeš ju chcieť nijako obísť. V prípade, že by si nám fotky aj s príbehom chcel poslať, budeme radi. 
 • Jeden prekonaný strach alebo jeden prekonaný zlozvyk: Vpred sa posúvame nielen behom a tréningom, ale aj tým, že na sebe neustále pracujeme. Určite je niečo, čo na sebe chceš zmeniť, s čím chceš prestať s čím naopak začať, čo sa ti nedarí prekonať… Môže to byť čokoľvek čo je „veľké“ pre teba osobne. Či už schudneš, priberieš, odbehneš maratón, prestaneš fajčiť alebo prekonáš svoj strach z výšok, napíš nám o tom a pošli svoju víťaznú fotku.

Registrácia

Registrovať sa môžete na www.zbermedaili.sk a cena registrácie je 25 eur. Po zaplatení štartovného sa vám automaticky vytvorí vlastné online konto, do ktorého si budete môcť zaznamenávať svoje výsledky. V štartovacom balíčku nájdete buffku, fľašku a po splnení výzvy aj zaslúžená krásna medaila. 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *