BLOG, Nezaradené

Aj Zberači medailí chcú pomôcť

Jaroslava Mareková

12. mája 2021

Zber medailí je projekt, ktorý veľmi rád podporí dobrú vec nielen svojimi aktivitami, ale aj tým, že pomôže iným organizátorom. Aj preto je v našom kalendári viacero charitatívnych behov. My ich veľmi radi predstavíme našim zberačom medailí všetkými nám dostupnými spôsobmi a budeme radi, ak behy podporia, absolvujú a pomôžu tak tam, kde je to potrebné. Jedným z charitatívnych behov je aj Turčiansky beh, ktorý organizuje OZ PARASPORT24.

O behu

Turčiansky beh štartuje 22. mája v Žabokrekoch pri Martine. Prihlásiť sa môže každý, na veku nezáleží, stačí zaplatiť registráciu. Povinný test na covid zabezpečí organizátor priamo na mieste. Beží sa 5 alebo 10 kilometrov v krásnej prírode Turčianskej kotliny a na konci dostane každý účastník pamätnú medailu.

Občianske združenie PARASPORT24 už 15 rokov pomáha hendikepovaným a sociálne slabým ľuďom. Jednou z jeho úžasných charitatívnych akcií je aj Turčiansky beh, ktorý vznikol v roku 2016. A bude sa konať aj v náročnej korona kríze.

„Kvôli pandemickým opatreniam nechcú mnohí organizátori robiť akcie, pretože testovanie účastníkov je dosť nákladné a logistika si vyžaduje navyše ďalších ľudí. My sme sa rozhodli vymeniť tričká pre účastníkov zo štartovacieho balíka za antigénový test, ktorý budeme robiť pre každého bežca pred štartom. Držíme sa tak nariadených opatrení a splníme všetko, čo treba. Spolu s pani starostkou Žabokrekov sa tešíme na všetkých, ktorí chcú športovať a podporiť našu myšlienku,“ vysvetľuje organizátor podujatia Miroslav Buľovský z občianskeho združenia PARASPORT24.

„Máme dva okruhy v krásnej prírode Turčianskej kotliny, 5 alebo 10 kilometrov. Každý si vyberie taký okruh, na aký sa práve cíti. Mierne členitá trasa na celom okruhu má terén 10 percent asfalt a ďalej poľnú cestu. Prevýšenie dosahuje 140 metrov. Trasu som si prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Je to akcia v mojom rodisku, máme tu krásne výhľady na Turiec a Malú a Veľkú Fatru,“ pozýva organizátor podujatia Miroslav Buľovský.

Víťazom behu sú všetci – každý účastník totiž dostane medailu z rúk vozičkárov. Výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom, ktorým PARASPORT24 pravidelne pomáha. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré občianske združenie pravidelne dostáva.

Turčiansky beh štartuje 22.5. 2021 v Žabokrekoch. Parkovať sa dá bezprostredne pri areáli štart/cieľ. Zaregistrovať sa môžete na Predpredaj.sk. Všetky informácie o Občianskom združení PARASPORT24 nájdete na www.parasport24.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *