BLOG, Nezaradené

Predstavujeme vám našu prvú ambasádorku Dianu Hô Chí.

Jaroslava Mareková

21. apríla 2021

Exotická kráska, plná entuziazmu a energie. Ekonómka so zmyslom pre detail v práci, ale aj koučka s originálnym zmyslom pre humor počas svojich tréningov. Už roky motivuje a vedie tisícky žien ku krajším krivkám, ale hlavne k pozitívnejšiemu pohľadu na svet. To všetko a ešte oveľa viac sa skrýva v útlej, no o to silnejšej Diane Hô Chí.

Je skutočným príkladom toho, že aj ženy, ktoré vedia, čo znamená byť matkou, mať na pleciach celú domácnosť mať náročnú prácu, sa dá skĺbiť aj s pravidelným športom. Ona sama vstáva skoro ráno, deň začína cvičením a sladkými raňajkami a po práci sa opäť venuje tréningu pre seba aj pre svojich klientov. Síce vraví, že trénerkou sa stala tak trochu náhodou, ale jej prípad bude asi ďalším dôkazom toho, že náhody neexistujú a toto bola zrejme tá pravá cesta pripravená pre ňu.

Za niekoľko rokov sa vypracovala z náhodnej cvičenky na licencovanú trénerku rôznych konceptov (POUNDFIT, POWER JOGA, YIN JOGA, kondičné tréningy). Svoje tréningy však strieda aj s behom a preto sme veľmi radi, že sa stane aj súčasťou nášho Zberu medailí, konkrétne našej Ligy akčných žien. Pripravujeme pre vás rozhovor, v ktorom sa o tejto výnimočnej osobe dozviete viac už v najbližšom vydaní Radaru, ale už teraz sa musíme opýtať: Aký je jej vzťah k behu a tu ej odpoveď.

Na základnej škole som beh neznášala. 12-minútovka bola pre mňa ako nočná mora. Vyhýbala som sa mu úspešne až kým sme sa nepresťahovali do Marianky. Začala som behať v lese. Ten pocit slobody, ticho, čistý a voňavý vzduchu, príroda okolo mňa. Tam som si beh zamilovala.  Nie som bežkyňa na dlhé trate, lebo neviem spomaliť J. Aj keď si poviem: „Dnes idem miernym tempom,“ aj tak to väčšinou preženiem a ženiem sa s vetrom opreteky. Jedine kedy idem kľudnejšie tempo, je v skupine, kedy sa snažím byť so všetkými dievčatami, aby mali dobrý pocit z behu a neboli frustrované z môjho tempa. Vtedy zvíťazí vo mne tímovosť a súdržnosť. Beh v chladnom počasí neobľubujem, som taká teplomilka, preto som si do štúdia zadovážila bežecký pás a na ňom si striedam rýchlu chôdzu s behom. Odkedy som mala zlomenú nohu, mám rešpekt voči behu a radšej pri čo najmenšom pocite bolesti dám chvíľkovú pauzu od behania.

Ligu Akčných žien spúšťame už 12.5. a budeme sa stretávať každú stredu. Tešíme sa!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *