Hlavná stránka, Výzvy a súťaže

Zber má zelenú

Jaroslava Mareková

7. marca 2021

Nielen v bežeckých teniskách, ale aj na kolesách a v horách sa budú tento rok zbierať medaily. Pre všetkých bežcov, ktorí majú rovnakú vášeň aj pre cyklistiku, sme pripravili motiváciu v podobe celoslovenskej cyklistickej výzvy a pre turistov až sedem celoslovenských turistických výziev.

Preto, že naši zberači sú veľkí bojovníci, už od prvého ročníka sa so Zberom medailí spája tiež trochu bojová červená farba. Tá je rovnako aj farbou srdca, pretože tento projekt s láskou spája priateľov aj rodinu prináša do ich životov nové zážitky a spomienky.

Tento rok však Zber medailí nadobudne aj nový rozmer – zelený.  Sme radi, že do našej bežeckej rodiny pribudol nový partner GreenCon (www.greencon.sk) , vďaka ktorému spojíme šport, zodpovednosť voči našej planéte a tiež umenie. Pýtate sa ako to spolu môže fungovať?

GreenCon je slovenská firma, ktorá vyvinula vlastnú unikátnu technológiu na spracovanie a recyklovanie odpadov a zvyškových materiálov z rôznych výrobných procesov. Viaceré druhy materiálov, ktoré by inak skončili na skládkach prejdú rôznymi procesmi, na ktorých konci sú stavebné dosky s výnimočnými vlastnosťami. Niet sa čo čudovať, že o technológiu, ale aj vyrobené dosky je záujem doslova po celom svete. Viac o firme, jej vízii a hlavne produktoch sa dočítate na našom blogu, teraz vám prezradíme ako „ozelenie“ aj Zber medailí.

Stavebné dosky, ktoré majú široké využitie v interiéri aj v exteriéri je možné dizajnovo upraviť podľa vlastných preferencií. My sme sa rozhodli spojiť ich s našimi spomienkami a s pomocou firmy GreenCon počas Zberu medailí vytvoríme unikátnu výstavu. Dosky potlačíme fotografiami zo spoločných bežeckých zážitkov. Netradičnú EKO športovú výstavu, budete môcť vidieť na vybraných bežeckých podujatiach a iných miestach, nakoľko výstava bude putovná.

Zbieranie ani v tomto prípade neostane bez odmeny. Zaujímavou cenou odmeníme toho, kto nazbiera najväčšie množstvo tetrapakových obalov počas celého Zberu medailí.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *