Hlavná stránka

O čo hráte

Jaroslava Mareková

21. februára 2021

10 medailí, 9 kategórií s hlavnými cenami, sprievodné súťaže výhry a množstvo výhod pre všetkých zberačov! 

Na začiatok treba asi povedať, že v Zbere medailí sa hrá o niekoľko výhier. V prvom rade ide samozrejme o medaily a tiež hlavné výhry v hlavných kategóriách Zberu medailí a Zberu medailí na kolesách. Ďalšie výhry môžete získať v sprievodných výzvach, súťažiach a v Absolútnej výzve Zberu medailí, ktoré budú prebiehať počas niekoľkomesačného Zberu. Ale prejdime to pekne poporiadku.

 

 • Medaily (Zber medailí FULL)

 

 1. Účastnícku medailu získa každý zaregistrovaný zberač, ktorý sa zúčastní minimálne 15 behov zo zoznamu Zberu medailí 2021 v období od 1.5.2021 do 30.9.2021.
 2. Počas celého Zberu sa bežci môžu zúčastňovať špeciálnych mesačných výziev (7). Za každú splnenú výzvu získa extra medailu prvých 100 zberačov, ktorí splnia jej podmienky.
 3. Za splnenie Absolútnej výzvy čaká medaila na 500 prvých zberačov, ktorí ju splnia.
 4. Za splnenie podmienok Zberu medailí na kolesách pre cyklistov čaká medaila tiež na prvých 500 zberačov.

Znamená to, že len v rámci Zberu môže každý bežec získať až 10 medailí.

 

 • Hlavné výhry

V Zbere medailí súťažia jednotlivci, ktorí zároveň môžu vytvoriť spoločný tím a zabojovať o hlavné výhry v tímových kategóriách.

Jednotlivci

 

 1. Víťaz Zberu medailí (jeden muž a jedna žena). Rozhoduje o nich počet behov, ktorých sa zúčastnili.
 2. Najväčší vytrvalec (jeden muž a jedna žena). Rozhoduje o nich najväčší počet odbehnutých kilometrov.
 3. Najlepší detský bežec (kategórie 6-10 rokov, 11-15 rokov) Najlepší zberači z detských kategórií získajú hodnotné balíčky vecných cien od našich partnerov, ktorými sú Dedoles, Henkel, Zažito.ooo a Terra Bike a ďalší.

Hlavnou cenou, ktorú získajú štyria najlepší, je štartovné na behy z dielne Bratislava Marathon Team na rok 2022 (Telekom Night run, ČSOB Marathon, dm ženský beh, FA Donovaly night run, Štrbské pleso night run).

 

Tímy 

Pri tímoch rozhoduje počet odbehnutých kilometrov, ktoré odbehli všetci členovia tímu spolu, ale len v štafetových behoch a v behoch, na ktorých prebehli tímové stretnutia, prípadne v iných, ktoré sa stanú súčasťou tímovej súťaže. Všetky ostatné kilometre sa započítavajú len do ich Zberu ako jednotlivca. V súťaži tímov budú vyhlásené tieto kategórie:

 

 1. Najlepší zmiešaný tím, ktorý získa ako hlavnú cenu Pobyt pre 12 ľudí na chate Kubínka www.kubinka.sk .
 2. Najlepší ženský tím, ktorý získa ako hlavnú cenu Štartovné pre celý tím na beh Od Tatier k Dunaju 2022
 3. Najlepší mužský tím, ktorý získa ako hlavnú cenu Štartovné pre celý tím na The RUN SLOVAKIA 2022,

 

 • Výhry v špeciálnych výzvach

Okrem medailí, ktoré môžu zberači získať po splnení špeciálnych výziev, hrajú aj o krásne ceny. Na konci každej výzvy je víťazom ten, kto výzvu splní najrýchlejšie alebo najlepšie (podľa daných podmienok). Víťaz získava hlavnú výhru, ktorou je buď víkendový pobyt pre dve osoby, alebo iná hodnotná vecná cena.  Spomedzi všetkých, ktorí výzvu splnili je vyžrebovaný ešte jeden výherca, ktorý získa menšiu cenu. Konkrétne výhry si prečítajte v článku o špeciálnych mesačných výzvach.

 • Výhra v Absolútnej výzve Zberu medailí

Víťazom bude ten zberač, ktorý výzvu splní ako prvý. Ešte jedného výhercu vyžrebujeme po uplynutí termínu (30.9.), zo všetkých, ktorí sa do nej zapojili a splnili všetky jej podmienky. Výhrou pre oboch bude štartovné na Red Bull 400 2022, balík vecných cien od našich partnerov. Do absolútnej výzvy sa môžu zapojiť registrovaný do Zber medailí FULL a v teniskách.

 • Zber medailí na kolesách

Cyklistická časť a výzva pre zberačov trvá od 1.6. – 30.9.2021. Prvých 500, ktorí jej podmienky splnia získajú originálnu medailu. Traja najlepší, ktorým sa podarí zdolať všetky, alebo najviac stanovených cyklo-pointov budú víťazmi a získajú krásne vecné ceny od našich partnerov. Hlavnou cenou je elektropohon na bicykel Rubbee X od Terrabike.

 • Zber medailí v horách

Každý, kto sa zaregistruje do samostatnej turistickej výzvy sa bude môcť zúčastniť všetkých mesačných výziev a získať sériu siedmich medailí. Ak splní výzvu v určenom čase a s danými podmienkami, medailu získa bez ohľadu na to, či je alebo nie je v prvej stovke (ako je to pri FULL). Hlavnú cenu však v každej výzve získa iba jeden, ten kto ju splní ako prvý, bez ohľadu na to, či je registrovaný len do hôr  alebo do FULL.

FOTO: Robert Pažitný

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *