Hlavná stránka, Výzvy a súťaže

Absolútna výzva Zberu medailí

Jaroslava Mareková

21. februára 2021

Zber medailí nikdy nebol len o behu. Bol aj o spolupatričnosti, o priateľstve, vzájomnej pomoci, podpore a motivácii. Aj preto sme sa rozhodli zaradiť jednu špeciálnu kategóriu, ktorá vystihuje aj tento rozmer projektu.

Absolútna výzva Zberu medailí obsahuje nielen bežeckú, ale aj nebežeckú časť, aby náš zberač dokázal, že má nielen rýchle a silné nohy, ale aj veľké a statočné srdce, že má rád svoju vlasť, je ochotný pomáhať, kde je to potrebné a tiež je neustále odhodlaný na sebe pracovať.

Podmienkami sú:

Registrácia bežca v Zbere medailí FULL alebo v Zbere medailí v teniskách 2021.

Registrovať sa na svojom konte do Absolútnej výzvy Zberu medailí najneskôr 30.5.

Absolvovať bežeckú časť a splniť všetky podmienky nebežeckej časti AV ZM v stanovenom termíne.

Registrácia s tímovou príslušnosťou Zber medailí: XY (druhá časť voliteľná) na všetky behy (bude kontrolovaná pri zaradení do finálneho žrebovania).

Zaznamenávať svoje výsledky podľa stanovených podmienok.

Bežecká časť obsahuje

 • Zabehnúť spolu minimálne 15 behov zo zoznamu Zberu medailí 2021.
 • Zabehnúť minimálne jeden polmaratón alebo maratón.
 • Zúčastniť sa minimálne jedného prekážkového behu (počíta sa aj ťažší trail, alebo ultra maratón).
 • Zúčastniť sa aspoň jednej štafety.
 • Nie je podstatný čas, ani umiestnenie na pretekoch!

Nebežecká časť sa skladá zo slovenského päťboja a ľudského trojboja

Slovenský päťboj

 • Vyliezť aspoň jeden tatranský štít nad 2000mnm.
 • Navštíviť aspoň dve slovenské jaskyne.
 • Navštíviť aspoň tri slovenské hrady, zámky, zrúcaniny.
 • Navštíviť aspoň štyri akékoľvek športoviská, fitnescentrá, bežecké ovály, ihriská, bazény, outdoorové alebo indoorové, crosfitové ihriská… Kdekoľvek na Slovensku.
 • Navštíviť aspoň päť akýchkoľvek pamiatok, atrakcií vo svojom alebo inom meste (sochy, fontány, skanzeny, parky, pamiatky, turistické trasy, prírodné útvary, okrem hradov, zámkov a zrúcanín).

Pri každej zo zastávok sa bežec odfotí. Na každej fotke musí byť účastník odfotený s výtlačkom Radaru, ktorý dostane so štartovacím balíčkom, s tričkom zberača medailí 2021, alebo s buffkou.

Ľudský trojboj

 • Tri výlety: Zorganizuj v termíne od 1.5. do 30.9. 2021 pre svojich známych alebo priateľov akýkoľvek spoločný aspoň trochu športový program, ktorého sa zúčastnia minimálne 3 ľudia (nemusia byť zaregistrovaní v Zbere medailí). Ide o akúkoľvek športovú aktivitu – prechádzka, turistika, bicyklovanie, plávanie, beh, súťaže… Spolu sa odfotíte a fotky spolu s printscreenmi (ak je to možné) uložíš do svojho konta.
 • Dva zmenené životy: Vyhľadaj vo svojom okolí akúkoľvek neziskovú organizáciu, krízové centrum, detský domov, alebo rodinu či jednotlivca, ktorým vieš pomôcť akýmkoľvek spôsobom. Porozmýšľaj a daj si načas, aby mal tvoj dobrý skutok čo najväčší efekt a zmysel pre tých, ktorým si sa rozhodol pomôcť. Napíš nám o svojich skutkoch pár riadkov, prípadne urob fotku. Ak nechceš, alebo nemôžeš urobiť fotografiu, nemusíš prikladať žiadne dôkazy. Veríme, že túto časť výzvy pochopíš a nebudeš ju chcieť nijako obísť. V prípade, že by si nám fotky aj s príbehom chcel poslať, budeme radi. 
 • Jeden prekonaný strach alebo jeden prekonaný zlozvyk: Vpred sa posúvame nielen behom a tréningom, ale aj tým, že na sebe neustále pracujeme. Určite je niečo, čo na sebe chceš zmeniť, s čím chceš prestať s čím naopak začať, čo sa ti nedarí prekonať… Môže to byť čokoľvek čo je „veľké“ pre teba osobne. Či už schudneš, priberieš, odbehneš maratón, prestaneš fajčiť alebo prekonáš svoj strach z výšok, napíš nám o tom a pošli svoju víťaznú fotku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *