Aktuality v profile, BLOG, Hlavná stránka, Mesačné výzvy, Nezaradené, Výzvy a súťaže

POZOR! Spúšťame Zber medailí pre deti!

Mnohí sa chystáte na dovolenky, pre deti ste vymysleli program u starých rodičov alebo sa vám podarilo vybaviť detský tábor? To je skvelé! My máme pre vás ďalší tip ako im celé leto urobiť ešte viac dobrodružné a všetky spomenuté aktivity pri tom pomôžu. Zber medailí pre deti totiž pripravil neobyčajnú súťaž, v rámci ktorej budú plniť rôzne úlohy počas celého leta. A nebudú hocijaké. Budú to úlohy športové, ale aj také, pri ktorých sa veľa naučia, pri ktorých sa ukáže ich dobré srdiečko, láska k rodičom či súrodencom. Úlohy, ktoré budú aj o ich zdraví, zručnosti či ekológii. Za všetko budú samozrejme odmenení krásnym štartovacím balíčkom, medailou a traja najlepší aj vecnými cenami a fotoknihou, v ktorej si budú môcť svoje krásne leto zdokumentovať.

Pre koho je detský Zber medailí určený?

Pre deti a mládež do 18 rokov. Najnižší vek účastníkov nechávame na uvážení rodičov, ktorých asistencia bude pri plnení mnohých úloh vítaná či dokonca potrebná. Odporúčame však zapájať až deti od 2-3 rokov, batoliatka väčšinu úloh určite nezvládnu. Zapojiť sa môžu deti nielen na celom Slovensku, ale prakticky kdekoľvek, nakoľko úlohy nie sú viazané na konkrétne miesta a teda ich môžu plniť doslova kdekoľvek na svete.

Aké budú ich úlohy?

Budú veľmi široko zamerané, nie všetky deti budú vedieť splniť všetky, a práve preto sú také pestré. Niektoré deti ešte nedostali prvé vysvedčenie, niektoré nemajú domáce zvieratko alebo súrodenca, s ktorým by sa odfotili, preto je na výber až 45 rôznych úloh. Vždy pôjde o nejakú aktivitu, pri ktorej sa budú musieť deti odfotiť s buffkou či fľaškou, ktorú dostanú. Pôjde napríklad o rôzne športy, turistiku, ale aj čas strávený so starými rodičmi, pomoc pri domácich prácach, nájdenie istých rastlín v prírode, návštevu rôznych miest, pomoc v záhrade, pomoc pri varení… K deti môžu takisto navštevovať behy v našom kalendári, ktoré sa budú počítať za ďalšiu aktivitu.

Čo si pod tým môžeme predstaviť konkrétnejšie?

Všetky úlohy budú koncipované jednoducho a zrozumiteľne a tiež k nim bude uverejnený detailný popis, aby bolo jasné, čo má byť na fotke zaznamenané a kedy bude úloha považovaná za splnenú. Napríklad: názov úlohy bude: Vysvedčenie! Dieťa sa odfotí so svojím vysvedčením, alebo akýmkoľvek diplomom či cenou. Alebo Bol/a som na hubách Dieťa sa odfotí s hríbom alebo hubou či s plným košíkom svojich úlovkov. Toto som urobil pre planétu. Dieťa sa odfotí pri zbieraní či triedení odpadkov, pri sadení či inej eko aktivite. Pomáhal som v záhrade! Dnes som vyskúšal/a niečo nové! Takto som urobil radosť mamine. V prírode s mojím najlepším kamarátom! Bol/a som na turistike! Toto som navaril/a! Bol/a som na farme. Videl/a som vodopád. Prekonal/a som svoj strach! Piknik s mojou rodinou. Deň s mojím ocinom. Našiel som liečivú bylinku. Môj veselý kostým. Športujem na ihrisku. Moja obľúbená kniha… Kompletný zoznam úloh nájdete tu (klik): Zber medailí pre deti: Zoznam úloh – Zbermedaili

Čo je cieľom a ako by mali deti úlohy plniť?

Cieľom je, aby sa deti niečo nové naučili, aby mali zábavu a motiváciu splniť svoje ciele. Najväčším cieľom je však to, aby sa rodiny pri plnení úloh spojili, aby spolu chodili na výlety, trávili čas pri rôznych aktivitách, ktoré sú poučné aj veselé. Deti úlohy nebudú plniť sami, hoci tie väčšie niektoré môžu. Rodičia by im však mali byť nápomocní a Zber medailí sa pre nich môže stať veselou rodinnou aktivitou.

Ako budú svoje výsledky zaznamenávať?

Po registrácii na www.zbermedaili.sk a uhradení štartovného sa každému dieťaťu automaticky vytvorí on-line konto. V ňom je kalendár a zoznam s jednotlivými úlohami, ktoré môžu deti plniť kedykoľvek počas leta, ale každú len raz. Každá splnená a nahraná aktivita sa im potom zobrazí aj v priebežnom poradí, kde budú môcť sledovať celkové výsledky. Správu detského konta odporúčame prenechať rodičom!

Rodičia, môžete byť pokojní! Fotky vašich detí sú v bezpečí!

Hoci plnenie úloh spočíva vo fotografovaní a ukladaní fotiek do profilov detí, tieto nebudú nikde inde zverejnené! Prístup do konta bude mať len dieťa/rodič a administrátor, ale žiadna iná tretia osoba sa k fotkám nedostane! Zaručujeme vám ohľaduplnosť a zachovanie súkromia. Fotografie nám slúžia len ako dôkazy splnenia úloh a v prípade výhry z nich budeme vytvárať víťaznú fotoknihu.

Kto bude víťazom?

Víťazom budú tie tri deti, ktoré do konca prázdnin splnia najväčší počet úloh.

Čo deti získajú spolu s registráciou a čo môžu vyhrať?

V štartovacom balíčku na nich čaká malá maškrta, buffka, fľaška zberača medailí a tiež medaila, ktorú by mali rodičia opatrovať až do konca prázdnin, kedy by ju mali deťom odovzdať. Okrem toho budú mať v balíčku niekoľko motivačných kartičiek a tiež vytlačený manuál s pravidlami a kompletný zoznam úloh. Hlavnou výhrou pre troch najlepších je krásna fotokniha, ktorá bude deťom pripomínať ich Zber medailí.

Ako sa dá zaregistrovať?

Registrovať sa môžete na www.zbermedaili.sk do Zber medailí pre deti. Štartovné je 25eur a hradí sa cez platobnú bránu. Konto sa zriadi automaticky po registrácii, ale úlohy môžu deti plniť až od 1.7. Všetky štartovacie balíčky budeme deťom posielať 28.6. (prípadne neskôr podľa dátumu registrácie). Registrácia bude otvorená len do konca júna.